środa, 10 stycznia 2018

Jakie zalety powinno mieć dobre konto oszczędnościowe? Sprawdzamy - artykuł sponsorowany

Konto oszczędnościowe to jedno z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych narzędzi bankowych, służących do gromadzenia i pomnażania kapitału.

Otwarcie takiego rachunku często bywa pierwszym (i najważniejszym) krokiem do rozpoczęcia długofalowego oszczędzania. W artykule omówimy najważniejsze zalety konta oszczędnościowego. Sprawdzimy także, który z dostępnych na rynku rachunków warto wybrać.
 

Konto oszczędnościowe to rachunek bankowy, służący gromadzeniu oszczędności.
W przeciwieństwie do klasycznego ROR-u jest on oprocentowany. W zależności od banku wysokość oprocentowania wynosi obecnie od 1 do 3 proc.

Główne zalety konta oszczędnościowego

Konto oszczędnościowe powinno być niezbędnym elementem portfela inwestycyjnego. Jego zalety docenią nie tylko początkujący, ale również doświadczeni oszczędzający. Do najważniejszych należą:

Możliwość dokonywania swobodnych wpłat i wypłat

Jedną z najważniejszych zalet konta oszczędnościowego jest możliwość swobodnego dokonywania wpłat i wypłat. Jeśli okaże się, że pod koniec miesiąca na Twoim rachunku osobistym zostanie kilkadziesiąt, a nawet kilka złotych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kwota ta zasiliła konto oszczędnościowe.
Jeśli na Twojej drodze pojawią się nieplanowane wydatki, w każdej chwili będziesz mógł sięgnąć po zgromadzone środki. Bez ryzyka utraty wypracowanych odsetek.
Pamiętaj jednak - większość banków umożliwia wykonanie jednego darmowego przelewu miesięcznie. Jeśli zechcesz wykonać kolejny, musisz liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat. Często stosunkowo wysokich.

Zysk już od pierwszej złotówki

Każda złotówka zgromadzona na koncie oszczędnościowym generuje zysk. Nawet wtedy gdy śpisz, oglądasz ulubiony serial lub gotujesz. Oszczędzanie na koncie oszczędnościowym jest więc zupełnie bezwysiłkowe, a ryzyko z nim związane - zerowe.

Całkowite bezpieczeństwo kapitału

Gromadzenie środków na koncie oszczędnościowym to jeden z najbezpieczniejszych sposobów na pomnażanie kapitału. Wypracowany zysk jest pewny, a jego wysokość - z góry określona.

Stały dostęp do pieniędzy

W przeciwieństwie do lokaty, zgromadzone na koncie oszczędnościowym środki nie są zamrażane. Możesz sięgnąć po nie w każdym momencie i sytuacji - aby sfinansować naprawę samochodu, kosztowną wizytę u lekarza czy zabieg medyczny w prywatnej klinice. Choć kolejne przelewy na konto osobiste mogą generować dodatkowe koszty, świadomość, że pieniądze są pod ręką zapewni Ci spokojny sen i finansowe bezpieczeństwo.

Możliwość otwarcia przez internet

Wiele banków umożliwia otwarcie konta oszczędnościowego przez Internet. Bez konieczności wizyty w stacjonarnym oddziale.
Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić nie tylko sporo czasu, ale również… nerwów. Męczące stanie w korkach, uciążliwe szukanie miejsca parkingowego i długie oczekiwanie na obsługę - zakładając konto online skutecznie wyeliminujesz taki scenariusz.

Dobre konto oszczędnościowe

Aby konto oszczędnościowe spełniło wymagania swojego właściciela powinno być:
  • * wysoko oprocentowane. Im wyższa wysokość odsetek, tym wyższy zysk. Wybierając konto oszczędnościowe zwróć więc uwagę przede wszystkim na ten parametr;
  • * niedrogie. Celem prowadzenia rachunku oszczędnościowego jest przecież gromadzenie i pomnażanie kapitału. Opłaty związane z jego otwarciem, użytkowaniem czy przelewami powinny być więc jak najniższe;
  • * dostępne. Dostęp tylko w oddziale banku? Takie realia należą już do przeszłości. Aby konto oszczędnościowe okazało się naprawdę użyteczne, powinno być dostępne przez Internet, telefon i aplikację mobilną;
  • * łatwe w użytkowaniu. Przejrzysty panel i intuicyjny interfejs sprawią, że korzystanie z konta będzie proste i… wyjątkowo przyjemne.
Jeśli szukasz konta oszczędnościowego z naprawdę atrakcyjnym oprocentowaniem, wybierz to, oferowane przez Getin Bank. Opinie na jego temat nie pozostawiają wątpliwości.

Konto oszczędnościowe w Getin Bank - opinie

Jako główną zaletę konta oszczędnościowego w Getin Banku jego właściciele wymieniają najwyższe na rynku oprocentowanie (2,5 proc.) i co za tym idzie - możliwość wygenerowania stosunkowo wysokich, pewnych zysków.
Ogromne znaczenie ma także możliwość realizacji przelewów poprzez system bankowości internetowej, mobilnej, telefonicznej lub w oddziale banku. Osoby, posiadające konto oszczędnościowe w Getin Banku mogą korzystać z niego także poprzez aplikację mobilną. A to oznacza możliwość wykonywania operacji w każdym miejscu, o dowolnej porze.
Pozytywne opinie użytkowników potwierdzają także branżowe portale. Konto oszczędnościowe w Getin Banku zajęło pierwsze miejsce w kategorii w rankingu portalu Totalmoney.pl.

Disclosure:  Powyższy tekst stanowi artykuł sponsorowany i nie jest tekstem mojego autorstwa. Za opublikowanie na blogu powyższego tekstu otrzymam wynagrodzenie.
-->