niedziela, 8 listopada 2009

Przegląd tygodniowy 1-7 listopada

Najważniejsze informacje z ubiegłego tygodnia:
  • Prawa do akcji Polskiej Grupy Energetycznej zadebiutowały w piątek zyskując13%,
  • Sprzedaż detaliczna w strefie euro spadła we wrześniu o 3,6% r/r,
  • Bezrobocie w USA wzrosło w październiku do 10,2%.
Indeks BDI na koniec tygodnia wynosił 3393 i wzrósł o 9,3%

Trzymiesięczna stopa WIBOR wzrosła o jeden punkt procentowy i wyniosła na koniec tygodnia 4,19%.
Trzymiesięczna stopa LIBOR wzrosła o pięć punktów procentowych i wyniosła na koniec tygodnia 0,26%.

Początek tygodnia przyniósł spadek wartości naszej waluty, w końcówce tygodnia nastroje poprawiły się jednak. Początek tygodnia to był także wzrost wartości dolara. W kolejnych dniach sentyment odmienił się. Frank kosztował na koniec tygodnia 2,8080zł, dolar 2,8569zł, a euro 4,2394zł.

początek tygodnia oznaczał dla złota kolejne umocnienie się i podejście pod poziom 1096$/oz pod którym ustabilizowało się ono pod koniec tygodnia. W złotówkach znaleźliśmy się na poziomie z przełomu maja i czerwca bieżącego roku. Na koniec tygodnia cena złota wynosiła 3128,3 zł/oz wobec 2999,9zł/oz w poprzednim tygodniu. W dolarach cena złota wynosiła 1093,80$/oz.

Mijający tydzień przyniósł niewielkie odbicie wartości indeksów. Od środy nastroje poprawiły się wyraźnie w oczekiwaniu na piątkowy debiut PGE. Na debiucie wzrost akcji sięgnął 13% co dla jednych jest zadowalającym zyskiem, a innym pozwoli ledwo zarobić na prowizje od kredytów. Może właśnie dlatego cały rynek nie ruszył za debiutującym PGE i indeksy zanotowały spadki. Na koniec tygodnia WIG20 spadł o 0,1%, WIG spadł o 0,25%, mWIG spadł o 0,5%, a sWIG nie zmienił się.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->