poniedziałek, 16 sierpnia 2010

Goldman Sachs sugeruje cenę złota na poziomie 1300 dolarów w ciągu 6 miesięcy

Goldman Sachs w swoim ostatnim raporcie dla klientów sugeruje, że ostatnia wyprzedaż złota sprawiła, że stało się ono wyprzedane relatywnie do poziomu realnych stóp procentowych w USA. Pozwala to na prognozowanie 6-miesięcznej ceny docelowej złota na poziomie 1.300 USD/oz.

Goldman sugeruje, że amerykańska Rezerwa Federalna będzie kontynuować politykę Quantitative Easing pod koniec 2010 lub na początku 2011 r., co będzie oczywiście działać jako silny katalizator do podniesienia cen złota na wyższe poziomy.

Co jest podkreślone - monetarny i finansowy popyt na złoto w dalszym ciągu będzie zapewniać wsparcie dla cen złota w długim okresie. Wschodzące i rozwijające się gospodarki, w szczególności Chin, Indii i Federacji Rosyjskiej były w ostatnim czasie ważnym czynnikiem akumulacji monetarnej złota poprzez zakupy zarówno dokonywane na rynku i poza nim, podczas gdy większość banków centralnych zaawansowanych gospodarek zatrzymała proces sprzedaży kruszcu.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->