poniedziałek, 19 grudnia 2011

Butiki ze złotem i ceny...

Są poważni sprzedawcy złota lokacyjnego i sprzedawcy niepoważni. Zastanawiam się do której kategorii zaliczyć butiki (to chyba dobra nazwa) ze złotem polujące na naiwnych i nie zorientowanych klientów. Weźmy taki przykład: Gold Corp   - cena złotej monety uncjowej (wg. obrazka jest to Krugerrand) na dziś wynosi u nich wg. informacji na stronie 9900zł w dostawie natychmiastowej i 9600zł w dostawie 45 dniowej. Na dowód screenshot:Dla nie zorientowanych podam, że na dzień dzisiejszy cena spot złota wynosi około 5500zł za uncję, a tę samą monetę u poważnych sprzedawców (e-numizmatyka, Hyath) można kupić za około 6150zł.

Jak dla mnie jest to ewidentne łowienie jeleni w wykonaniu Gold Corp.

Inna sprawa, że często niektórzy sprzedawcy mają ceny z kosmosu, a butikami nie sposób ich nazwać. Przykładowo Alior Bank, ze swoją ofertą złota lokacyjnego, oferuje je z dosyć wysoką marżą. W dniu kiedy cena spot oscylowała wokół 5700zł, na moje pytanie o cenę w Aliorze usłyszałem 6400zł. No ale powiedzmy, że po banku można się spodziewać wysokiej marży na takim produkcie.

W każdym razie wszystkich, których interesuje zakup złota lokacyjnego przestrzegam przed podejmowaniem pochopnych decyzji. Warto przeglądnąć spis sprzedawców złota i porównać ceny. 

-->