wtorek, 13 grudnia 2011

GUS podał dane o inflacji za listopad

"Inflacja szaleje" - takie mamy teraz nagłówki na portalach. No cóż, fakt jest znany już od jakiegoś czasu. Nie dalej jak w ubiegłym miesiącu pisałem o tym, że cięzko jest się przed inflacją obronić. 

Dzisiaj GUS podał dane o inflacji za listopad - wyniosła 4,8%. W październiku wynosiła 4,3% w skali roku, a na listopad analitycy spodziewali się maksimum 4,5%. Oczywiście najbardziej zdrożało to, co boli wszystkich czyli tradycyjnie paliwo, żywność i koszty mieszkania.

Jak się bronić? Zastanawiałem się nad tym już wcześniej. Chyba nie zostaje wiele możliwości. Jakąś szansą są wysokie odsetki np. w BGŻoptima gdzie na dziennej lokacie dostaniemy  6,48% w skali roku (tyle, co 8% na standardowej lokacie) i na nowych lokatach w GetinOnLine, IdeaBanku i OpenOnline gdzie możemy zamrozić pieniądze na 12 miesięcy i też dostać ekwiwalent 8% przed opodatkowaniem. Jest jeszcze parę ofert konkurencyjnych z trochę wyższym oprocentowaniem, pozostaje liczyć, że będzie pojawiać się ich więcej.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->