poniedziałek, 1 października 2012

Alior zaczyna golić klientów

Alior Bank zawsze był w czołówce jeżeli chodzi o interesujące produkty i rozwiązania bankowe. Trzeba też przyznać, że nie był drogim bankiem. Niestety czas, kiedy prowadzenie tam konta można było mieć za darmo chyba się powoli kończy. Najwidoczniej, przygotowując się do sprzedaży banku, zdecydowano się sięgnąć głębiej do kieszeni klientów. Od 1 listopada wprowadzona zostanie nowa tabela opłat i prowizji, w której drastycznie została podniesiona opłata za konto osobiste. 

Piszę "drastycznie" bo podwyżka jest z zera na osiem złotych. Wprawdzie są wyjątki, dla aktywnie korzystających, albo posiadających to konto jako pierwsze, ale - zdecydowanie przestaje sie opłacać posiadanie tego RORu jako kolejnego konta. 

Obawiam się, że niestety taka tendencja - do wprowadzania/podwyższania opłat za prowadzenie rachunków - jest powszechna. Co więcej opłaty rosną nieraz o 100%. O ile kiedyś można było bez zastanowienia się otwierać sobie kolejne rachunki w kolejnych bankach, to w tym momencie trzeba się nad tym dwa razy zastanowić.
-->