piątek, 19 września 2014

Nowa lokata na 3,8% w Meritum

Meritum bank wyskoczył z ofertą nowej lokaty bardzo korzystnie oprocentowanej na 3,8% na 2 miesiące. Niestety oprocentowanie promocyjne dotyczy tylko tak zwanych "nowych środków" a dokładniej - kwoty stanowiącej nadwyżkę ponad saldo posiadane w Meritum na dzień 15 września. Lokatę można założyć online i wydaje mi się, że jest to ciekawa propozycja jak ktoś ma środki, które może na dwa miesiące zaparkować. Szczegóły tutaj.

Ale teraz uwaga - wszyscy, którym przez myśl przeszło, żeby środki z innego banku przelewać na lokatę w Meritum tylko dla tych wyższych odsetek niech wezmą głęboki wdech, usiądą i policzą.

Załóżmy, że w innym banku mamy na koncie oszczędnościowym 3% (jest to założenie PESYMISTYCZNE bo np. Bank Smart daje na koncie oszczędnościowym 4%!!!). Przymijmy tak dla uproszczenia obliczeń.

Załóżmy, że mamy 10.000zł (dziesięć tysięcy).

Na koncie oszczędnościowym dostaniemy po dwóch miesiącach w przybliżeniu (pomijam kapitalizację odsetek) 3%*10.000*2/12=50zł brutto, czyli 40,50zł netto

Na lokacie w meritum dostaniemy za te same dwa miesiące 3,8%*10.000*2/12=63,33zł brutto tj. 51,29zł netto.

Różnica wychodzi 10,79zł na rzecz lokaty. Oszałamiające, nieprawdaż? Czy warto się fatygować, niech każdy odpowie sobie sam.

1 komentarz :

Mario pisze...

Ciekawy news. Na pewno jest to godne przemyślenia.

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->