czwartek, 4 września 2014

Uwaga na zmiany PIN do karty w bankomatach Euronet lub eCard

Znam dwa przypadki, kiedy próba zmiany PIN w bankomatach nie-swojego banku skończyła się "uszkodzeniem" karty i koniecznością jej wymiany.

Mój przypadek dotyczył karty banku BGŻ - próbowałem zmienić do niej PIN w bankomacie Euronetu. Skończyło się na tym, że ponieważ systemy komputerowe nie zagrały ze sobą poprawnie, miałem do karty DWA NUMERY PIN! Stary PIN działał w bankomatach, a nowy w terminalach w sklepach. Skończyło się wymianą karty. Okazało się, że jedyną skuteczną metodą jest zmiana PIN w bankomacie własnym banku BGŻ.

Drugi przypadek, który znam dotyczył karty banku Meritum. Dla kart w tym banku zmiana PIN jest możliwa w bankomatach BZ WBK, o czym bank informuje. Niestety po włożeniu karty do bankomatu Euronet czy eCard wyświetla się taka opcja, co może skończyć się źle dla karty. W znanym mi przypadku, próba zmiany PIN w bankomacie eCard skończyła się tym, że PIN nie działał i trzeba było wymienić kartę.

Czy znacie jeszcze inne takie przypadki?

1 komentarz :

Olga21 pisze...

Osobiście nie miałam takiego problemu, ale w jednym z bankomatów próbowałam wypłacać pieniążki i podawałam prawidłowy PIN trzykrotnie i nie udało się zalogować do systemu a kartę bankomat zatrzymał. Bankomat był przy banku, więc interwencja była szybka. Po sprawdzeniu i kontroli przez doradcę bankowego, okazało się, że wciskane przeze mnie cyfry bankomat odbierał inaczej. Nie wiem jak to się mogło stać, bank nie potrafił również tego wyjaśnić, ale po tygodniu widziałam że wymieniali cały bankomat. Może było więcej takich przypadków... Od tamtego czasu omijam to miejsce szerokim łukiem ;)

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->