środa, 20 maja 2015

Zmiana konta bankowego dla zielonych - artykuł sponsorowany

Czy konto osobiste, z którego korzystasz obecnie, nie spełnia wszystkich Twoich oczekiwań? Być może to najlepszy moment na to, by przenieść się do innego banku i zacząć cieszyć się z większej ilości możliwości. Przeniesienie rachunku bankowego nie musi być żmudne i skomplikowane. Oto co należy zrobić, by bezproblemowo zmienić swoje konto.Jeśli myślisz, że zmiana konta bankowego to proces trudny i pełen zbędnych formalności, to jesteś w dużym błędzie. Obecnie zamknięcie starego rachunku i otwarcie nowego to zadanie stosunkowo łatwe i niemal bezinwazyjne. Oto krótki opis tego, co należy zrobić, by zmienić swoje konto osobiste na lepsze.

Wybierz bank
Wiemy już, że Twój bank nie sprostał Twoim wymaganiom. Zanim więc zamkniesz swój rachunek, znajdź ten, który godnie zastąpi Twoje stare konto. Na rynku aż roi się od atrakcyjnych ofert, a same banki tylko czekają na napływ nowych klientów. Warto skorzystać z prostej internetowej porównywarki ofert kont osobistych (takich jak ta: http://direct.money.pl/kontaosobiste) , która zdecydowanie ułatwi Ci podjęcie stosownej decyzji.

Na co zwrócić uwagę?
Przy wyborze nowego konta osobistego, warto zwrócić szczególną uwagę na następujące aspekty: opłatę za prowadzenie rachunku, wysokość prowizji naliczanej za skorzystanie z bankomatów innych banków oraz dostęp do mobilnej bankowości. Oczywiście im niższe koszty generuje dany rachunek, tym lepiej dla nas.

Jak zmienić rachunek bankowy?
Są dwa sposoby dokonania tego procederu. Możemy tym zająć się sami, ale będzie to wymagało od nas sporo pracy oraz cierpliwości. Wszelkie względy formalne zostawić lepiej samemu bankowi, z którego usług chcemy skorzystać. Wystarczy podpisać tylko umowę o otwarcie rachunku osobistego, złożyć specjalny wniosek o przeniesienie konta oraz podpisać pełnomocnictwo w celu realizacji czynności przeniesienia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. W ten sposób zamkniemy stary rachunek i otworzymy nowy wraz z przeniesieniem gotówki i zleceń stałych.

Jak to działa?
Taka opcja nie była możliwa jeszcze kilka lat temu. Jednak w roku 2010 wprowadzono specjalną rekomendację Związku Banków Polskich, dotyczącą dobrych praktyk w zakresie przenoszenia rachunków bankowych dla klientów indywidualnych.

O czym pamiętać?
Ważne, że jeśli w poprzednim banku masz również do spłacenia zaciągnięty kredyt, to nie zostanie on przeniesiony wraz z rachunkiem osobistym. Raty tego zobowiązania nadal będziesz musiał spłacać placówce, w której to podpisywałeś stosowną umowę. Cała procedura przeniesienia rachunku bankowego wynosi około siedem dni roboczych, choć w niektórych przypadkach czas ten może się nieco wydłużyć.

Czy warto?
Oczywiście. Jako klient banku masz prawo decydować o tym, czy pieniądze przechowywane są na satysfakcjonującym Cię koncie. W każdej chwili możesz zrezygnować z usług banku, bo najważniejszy jest poziom Twojego zadowolenia z danego produktu bankowego.

Artykuł opracowany przez portal Money.pl
Autor: W. Chentkiewicz 

Disclosure:  Powyższy tekst stanowi artykuł sponsorowany i nie jest tekstem mojego autorstwa. Za opublikowanie na blogu powyższego tekstu otrzymam wynagrodzenie.
-->