sobota, 29 sierpnia 2015

Jaki sens ma zamawianie online papierowych odpisów ksiąg wieczystych?

Są serwisy na których można zamówić przez internet odpis z księgi wieczystej w formie papierowej płacąc za to, dajmy na to, kilkadziesiąt złotych. Taki odpis jest potem przysyłany do nas pocztą. Zastanawiam się jaki sens ma działanie takich serwisów skoro istnieje już funkcja wygenerowania elektronicznego odpisu z księgi wieczystej? Chyba ma to sens wyłącznie dla miłośników papierowych dokumentów.

Inna sprawa, że taki odpis w momencie przysłania go nam jest już kompletnie nic nie warty bo od czasu jego wydania w księdze mogły zajść zmiany. Nie jeden raz pisałem, że odpis z księgi wieczystej jest ważny praktycznie tylko w momencie jego wydania. Po prostu w każdej chwili ktoś może złożyć jakiś wniosek o wpis do księgi.

Moim zdaniem w zasadzie jedynie wystarczyłoby posiadanie i podawanie wszędzie numeru księgi wieczystej, który ktoś (osoba czy urząd) mógłby sobie sprawdzić w elektronicznej przeglądarce ksiąg wieczystych i stwierdzić co tam w tej księdze się znajduje.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->