środa, 7 października 2015

Promocja lokata + 50zł bonusu - wabik - czy się opłaca?

Wczoraj większość blogów finansowych w Polsce dostała sraczki. Jeden z portali finansowych uruchomił ofertę promocyjną konta + lokaty czy też lokaty z kontem... Promocja polega na tym, że dostanie się 50zł bonusu kiedy założy się za ich pośrednictwem konto z opcją 3miesięcznej lokaty na początek na 4% rocznie. W czym problem? W tym, że według mnie ta oferta wcale nie jest taka fantastyczna, a większość bloggerów nagania do niej dlatego, że odniesie z tego powodu osobiste korzyści finansowe.

Ustalmy fakty. Nie mam nic przeciw odnoszeniu korzyści z promowania ofert partnerskich. Jeżeli uważam, że są tego warte to je promuję. Rzecz w tym, że chyba jest już taka posucha, że każdy się daje złapać na haczyk pt. lokata na 4% + 50zł bonusu.

Otóż promocja, którą promuje większość blogów nie jest według mnie taka szałowa.

Po pierwsze, oferowana 3 miesięczna lokata 4% na start nie jest unikatem - taką lokatę dla nowych klientów (bez konieczności otwierania konta) można założyć dla nowych środków w jeszcze jednym banku, a otwierając konto w innym. Na dodatek jest limit lokaty tylko do 10 tyś złotych.

Policzmy sobie, że na lokacie za 10 tyś. na 4% na 3 miesiące dostaniemy 81zł odsetek netto + 50zł bonusu. Na zwykłej przeciętnej lokacie na 2,5% dostaniemy 50zł odsetek za 3 miesiące. Mamy zatem 81zł więcej - dużo? lokatę można przedłużyć promocyjnie nawet na 5% - super procent nieprawdaż? Ale są haczyki. Żeby spełnić warunki do preferencyjnej lokaty trzeba opłacić kartą 9 transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 600 zł kartami płatniczymi wydanymi do konta albo przelewać na konto min 500zł miesięcznie tytułem wynagrodzenia. Ach, zapomniałbym, żeby dostać bonus 50zł trzeba do końca listopada wykonać kartą debetową transakcje bezgotówkowe o wartości minimum 400 zł. Nie za dużo tych haczyków?

Dodatkowo trzeba założyć płatne konto kosztujące od 9 do 21 zł. Ponadto karta debetowa do rachunku tez kosztuje.

Jest sens zakładać takie konto? Nie wiem - dlatego, że tutaj promowane jest otwarcie konta w pakiecie Active lub Prestige które kosztują odpowiednio 9 albo 21 złotych miesięcznie. Warunkiem zwolnienia z opłat jest przelewanie na nie odpowiednio1500 albo 3000zł Ja nie jestem przekonany czy ten produkt się tak fantastycznie opłaca i czy te 81zł bonusu ponad średnie rynkowe oprocentowanie lokat jest wystarczające żeby się bawić w zakładanie płatnego konta i wiązanie się z bankiem. Może jak ktoś aktualnie szuka banku żeby założyć tam konto... ale przecież są konta tańsze albo darmowe.

Mam złe doświadczenia z kontami, które były promowane jako fantastyczne, a potem okazywały się droższe niż miały być bo podnoszono w międzyczasie opłaty. Ponadto umówmy się, że za ten bonus sprzedajemy swoje dane bankowe do firmy, która zajmuje się marketingiem produktów bankowych - opłaca się?

Na pewno opłaca się blogerom, którzy za każdego leada dostają ponad osiemdziesiąt złotych. No więc już wiadomo z czego taka sraka na blogach.


PS. W tym miesiącu nie będzie przeglądu lokat - na tych samych blogach na których możecie się nadziać na promocję, macie także porównania z linkami partnerskimi. Według mnie szału nie ma, wszystkie oferty są mniej więcej zbieżne do średniej rynkowej. Przegląd lokat planuje w listopadzie - zobaczymy co się w międzyczasie zmieni.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->