środa, 16 listopada 2011

BGŻ startuje z projektem prawdziwie internetowym

Bank BGŻ już jakiś czas temu zapowiadał uruchomienie nowego projektu banku internetowego. Wprawdzie posiadali już w swojej ofercie internetową obsługę rachunków, ale powiedzmy sobie szczerze skierowana ona była raczej do już pozyskanych klientów i ofertą nie powalała. tym razem postanowiono pójść o krok dalej i w pewnym sensie skopiować krok Getin Banku polegający na uruchomieniu projektu Getin Online.

Dzisiaj ruszył internetowy oddział BGŻ pod nazwą BGŻOptima. Mocno marketingowo uderzono ofertą, która ustawiona jest na przyciągnięcie nowych klientów z nowymi depozytami. Przyznam się, że to ciekawe i wydaje się, że może trochę rozruszać skostniały rynek. Pytanie czy na długo, bo przykłady wcześniejszych graczy, którzy pojawiali się z hałasem oferując wysokie oprocentowanie depozytów, pokazały, że tego typu promocje się kiedyś muszą skończyć. Tym niemniej, na razie jest promocja, która wygląda ciekawie i chyba warto rozważyć czy z niej nie skorzystać.Jak zatem wygląda oferta? 

Mamy więc konto oszczędnościowe (w kilku wariantach w tym co ciekawe w bankach internetowych konto wspólne - czegoś takiego wcześniej w ofercie internetowych banków nie spotkałem). Konto oprocentowane jest na 4,6% miesięcznie, można z niego wykonywać dowolną ilość darmowych przelewów i nie ponosi się opłat za jego prowadzenie. Wygląda ciekawie.

Do tego mamy lokaty, z których na pierwszy plan wybija się lokata jednodniowa na 6,48% co jest odpowiednikiem oprocentowania 8% dla lokat z "podatkiem belki". Bank gwarantuje, że oprocentowanie będzie niezmienne do 30 kwietnia przyszłego roku. Można założyć do ośmiu takich lokat, każda na maksymalnie 13,5 tysięcy zł.

Pozostałe lokaty nie są niestety już tak szałowo oprocentowane.

Do tego mamy jeszcze ofertę funduszy inwestycyjnych, na razie do wyboru są fundusze AVIVA, BPH i UNION INVESTMENT. Co ciekawe w przypadku niektórych z nich nie ma opłat manipulacyjnych za nabycie lub umorzenie jednostek.

Podsumowując - oferta wygląda na ciekawą i wartą rozważenia. Na uwagę zasługuje też prosty proces otwierania rachunku polegający na potwierdzeniu umowy poprzez dokonanie przelewu z innego banku w którym mamy rachunek.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->