środa, 30 listopada 2011

Konkurencja dla Walutomatu?

Na fali popularności spłacania kredytów walutowych w walucie, w której zostały zaciągnięte - wyrastają jak grzyby po deszczu kolejne platformy internetowe gdzie można kupić euro lub franki na spłatę kredytu. 

Natrafiłem właśnie na kolejny taki serwis http://www.amronet.pl/ który pozycjonuje mniej więcej jak konkurencja dla dobrze znanego WalutomatuMa to być platforma wymiany "peer to peer", wygląda jednak, że wszystko jest teraz jeszcze w fazie beta więc niestety niewiele z tego serwisu wynika. Na razie przykładowo ze strony nie sposób się dowiedzieć jakie są aktualne kursy na platformie. Będę śledził temat jak się rozwinie, niemniej jednak wróżę im trudną drogę. Liczba tego typu serwisów w sieci jest już spora i wydaje mi się, że rynek powoli się nasyca. Może się okazać, że nie ma już miejsca dla nowych tego typu projektów. Użytkownicy będą ciążyli raczej ku tym, które mają już ugruntowaną pozycję.

Oprócz wspomnianego serwisu pojawił się jeszcze jeden nowy podmiot https://fritzexchange.pl/ który jest z kolei czymś pomiędzy "internetowym kantorem" a platformą udostępniającą rynek FOREX. Co ciekawe proponują dźwignię 10% czego dotychczas nie spotkałem w tego typu serwisach. Tak jak pisałem wcześniej - robi się na rynku coraz tłoczniej.Na razie dopisuję linka do mojego spisu "kantorów internetowych" i za jakiś czas przyglądnę się czy i jak się jedna i druga się inicjatywa rozwija.

-->