piątek, 4 listopada 2011

Jaka waluta najbezpieczniejsza?

Analitycy TMS Brokers na łamach Parkietu opublikowali analizę zestawiającą ze sobą około trzydziestu walut z różnych krajów. Analizowali je zero-jedynkowo pod kątem spełnienia ustalonych przez siebie kryteriów, po to aby wybrać takie waluty, które najbardziej nadawałyby się na lokowanie swoich rezerw walutowych. Wyniki analizy częściowo nie zaskoczyły a częściowo tak. Złotówka wypadała beznadziejnie słabo (było do przewidzenia). Dolar i funt na poziomie Chile (zaskoczenie?). Szwajcaria wysoko (bez zaskoczenia). Najmocniej wypadła korona szwedzka dolar hongkongu. Korony norweska i duńska w górnej strefie stanów średnich.

Warto się zapoznać z analizą tutaj, ale warto tez podejść do niej krytycznie bo tak jak mówię - analiza była zero-jedynkowa, co powoduje, że stracono w tym obrazie całą gamę niuansów. Bo np. kotwica franka do euro nie jest tu nijak uwzględniona.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->