poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Kantory online - refleksje

Jest na blogu zawieszona lista kantorów online, którą periodycznie aktualizuję. Nie wiem czy jest kompletna, ale chyba zawiera wg. mnie najważniejsze linki. Niedawno wywaliłem z niej kilka niedziałających i dodałem kilka nowych.

Naszła mnie przy tym refleksja - w ciągu ostatnich dwóch lat ten segment rynku kantorowego rozrósł się znacznie. Pojawiło się mnóstwo podmiotów, które są internetowymi nadbudówkami kantorów tradycyjnych. Jest tego bardzo dużo a rynek jest mocno rozdrobniony. Z drugiej strony, osoby kupujące regularnie walutę takie jak ja, zazwyczaj korzystają z jednego lub dwóch sprawdzonych kantorów internetowych i nie zawracają już sobie głowy szukaniem kolejnych. Różnice w kursach rzędu jednego czy dwóch groszy są na tyle znikome, że nie opłaca się rejestrować konta i przechodzi całej formalniej ścieżki tylko po to by dokonać jednej, dwóch czy nawet kilku transakcji. jeżeli z jakiegoś rozwiązania korzystam z powodzeniem od dwóch lat to raczej niechętnie będę zmieniał to co sprawdzone w działaniu. To trochę tak jak w przypadku kont bankowych. 

Swoją drogą zastanawia mnie dokąd taki rozdrobniony rynek zmierza i czy małym kantorom z niewielkim obrotem opłaca się utrzymywać serwis internetowy i wydawać na reklamę...

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->