środa, 7 maja 2014

Lista ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego

Mało kto wie, że od lat funkcjonuje publikowana przez Komisję Nadzoru Finansowego tzw. LISTA OSTRZEŻEŃ PUBLICZNYCH. Znajdują się tam wpisy na temat firm działających w branży finansowej, które z tych czy innych względów są wątpliwe pod względem reputacji i lepiej na nie uważać. Pomimo tego, że często pomstuję na KNF to w tym wypadku stwierdzam,że jest to element istotny z punktu widzenia bezpieczeństwa lokowanych na rynku pieniędzy. Niestety niewiele osób o nim wie i niewiele osób sprawdza, czy firma, w której chcemy ulokować pieniądze, nie znajduje się przypadkiem tan tej "czarnej liście".

Tymczasem tak się składa, że na tej liście znajdowały się i Amber Gold, i Finroyal, w których ludzie potracili pieniądze.

Może gdyby sprawdzali oni tę listę i przejmowali się jej zawartością to udałoby się uniknąć takich historii jak w przypadku prof. Pileckiego, który stracił całe oszczędności.

Tak się składa, że do listy została właśnie dopisana nowa firma: Zakra Corp z Poznania - która sprzedaje "pakiety inwestycyjne" na 12% rocznie. Z daleka pachnie ryzykiem, taki procent jest niemożliwy do uzyskania w obecnej sytuacji rynkowej bez ponoszenia bardzo wysokiego ryzyka.

2 komentarze :

Sam  pisze...

Na tej liście są już dość długo. Przez kilka lat Zakra wywiązywała się ze swoich zobowiązań i nie słychać, aby ktoś miał wątpliwości, a od wielu już miesięcy nie mają oferty inwestycyjnej, jest tylko strona z archiwalnymi tekstami.

Przegląd Finansowy pisze...

No to proszę, znaczy się dziennikarze, znowu niespecjalnie się popisali sprzedając to jako "newsa". Nie zmienia to faktu, że tę listę ostrzeżeń należy śledzić. Jest to teraz tym łatwiejsze, że można za-subskrybować przez e-mail jej aktualizacje, co też sam postanowiłem właśnie uczynić.

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->