wtorek, 22 kwietnia 2014

Oil Peak - czy umiesz sobie wyobrazić świat bez ropy?

Po przeczytaniu "Świata na rozdrożu" zacząłem bardziej rozważać w codziennym życiu i przy okazji codziennych aktywności kwestie efektywności energetycznej. W tym kontekście warto poczytać co nas może czekać i dlaczego temat Peak Oil czyli wyczerpywania się zasobów paliw kopalnych jest tematem aktualnym i nie należy go odsuwać na tak zwaną przyszłość. Tę przyszłość kształtujemy już teraz. Polecam link.

3 komentarze :

Mirek pisze...

Fajny blog!

Anonimowy  pisze...

Polecam ksiazke "the Quest" Daniel Yergin. Ksiazka jest spora ale bardzo ciekawa(aktualnie jestem w polowie :)). Porusza wiele tematow zwiazanych z energia glownie ropa i gaz. Przedstawia ile jeszcze jest gazu i ropy na ziemi. Czytajac ja, czlowiek ma wrazenie ze gazu i ropy jest pod dostatkiem, a wszystko rozbija sie o polityke i kwestie technologiczne. Bardzo polecam
Pozdrawiam

Przegląd Finansowy pisze...

Właśnie sęk w tym, że jest pewną iluzję to, że paliw kopalnych jest pod dostatkiem, bo z każdą wydobytą baryłką ropy rośnie koszt wydobycia kolejnych. To nie są zasoby nieograniczone. Poza tym, zastanówmy się jeszcze do jakich efektów środowiskowych doprowadzimy spalając wszystkie paliwa kopalne. Zmiana podejścia do źródeł energii jest koniecznością.

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->