wtorek, 10 czerwca 2014

PIT - zamrożone progi podatowe i kwota wolna

Dziś post z Facebooka (eksperymentuję):
Post użytkownika Przegląd Finansowy. Rząd po raz kolejny utrzyma zamrożone progi ‪#‎PIT‬ i kwotę wolną od podatku. ( http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16126426,Podatkowy_dopalacz_budzetu_i_zle_wiadomosci_dla_naszych.html ) Co to oznacza? Otóż dzięki temu zapłacimy efektywnie wyższe ‪#‎podatki‬. Jeżeli bowiem nasze ‪#‎wynagrodzenia‬ wzrosną o inflację, to progi podatkowe pozostaną na tym samym poziomie. Mamy więc szansę wpaść w wyższą skalę podatkową. W tym kontekście interesujące jest porównanie różnych form zarabiania na etacie/umowie/działalności, które znalazłem na blogu http://jakoszczedzacpieniadze.pl/ Poza tym - ciągle nurtuje mnie pytanie - dlaczego kwota wolna w Wielkiej Brytanii jest 17 razy wyższa niż w Polsce. Tacy jesteśmy bogaci, że nas stać na wyższe podatki?

2 komentarze :

Anonimowy  pisze...

W czytniku rss nie wygląda to dobrze. :(

Przegląd Finansowy pisze...

wiem, spróbowałem poprawić, nie wiem czy mi się to udało. Nie wiem też czy wyszło. Zobaczę czy to w ogóle ma sens takie publikowanie

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->