sobota, 7 czerwca 2014

Sztabka złota jako prezent okolicznościowy

Minął już okres pierwszych komunii, minął też okres Dnia dziecka, dawno w tyle została Wielkanoc. Do najbliższej okolicznościowej okazji zapewne wielu z nas ma jeszcze sporo czasu, ewentualnie śluby mogą być okazją do wręczenia komuś prezentu. Bo o prezentach chciałem napisać.

Niejednokrotnie z okazji ślubu czy innej okazji wręcza się solenizantowi czy parze młodej kopertę z pieniędzmi. Ma to dla obdarowanego niewątpliwą zaletę bo kapitał zawsze się przyda. Dla darującego zaleta z wręczenia gotówki też jest niemała bo oszczędza mnóstwo czasu na szukanie odpowiedniego prezentu. 

Chciałem przedstawić interesująca alternatywę dla wręczania gotówki. Alternatywę, w mojej opinii, ciekawą, przez to, że prezent jest jednocześnie piękny, wartościowy, i ma w pewien sposób wewnętrzną wartość zarówno sentymentalną jak i realną. 

Dlaczego by zamiast koperty z gotówką nie wręczyć jako prezentu sztabki złota? A gdyby ta sztabka posiadała jeszcze piękne opakowanie i osobistą dedykację? Miałoby to pewną wartość dodatkową, w pewien sposób nobilitującą taki prezent. 

Z punktu widzenia obdarowującego, wręczenie takiego prezentu ma także pewien wymiar wychowawczy poza majątkowym. Mianowicie, gdyby to była zwykła sztabka złota to w przypływie potrzeby finansowej taki obdarowany pobiegłby z nią pewnie do lombardu i od razu upłynnił. Jednak sztabka z dedykacją w okolicznościowym opakowaniu ma tę zaletę, że zanim pójdzie ją sprzedać, to się jeszcze trochę zastanowi nad rzeczywistą potrzebą finansową. W ten sposób złoto spełni swoją role nośnika wartości i ubezpieczenia na na prawdę ciężkie czasy.

Co o tym sądzicie?

PS. Ten wpis nie jest sponsorowany przez żadnego producenta sztabek. Jeżeli ktoś zna innych sprzedawców/producentów takich sztabek to proszę o kontakt.Miałem tu kiedyś listę firm, które oferowały takie coś, ale niestety "wypadły z biznesu".

4 komentarze :

Unknown pisze...

Akurat niedługo będę na ślubie i jako prezent przygotowałem srebrnych Filharmoników :D

Anonimowy  pisze...

Według mnie w większości przypadków to kiepski pomysł bo zbyt mało osób ma tą świadomość czym jest pieniądz drukowany a czym pieniądz w postaci kruszcu. Propaganda finansjery od lat większości robi wate z mózgów. Później takim nie wytłumaczysz że waluta papierowa to jeden wielki światowy wałek.

Bat Finanse pisze...

Świat stanął na głowie...najpierw gotówka, potem sprzęty a teraz sztabki złota. Pewnie większość osób, które otrzymałyby taki prezent natychmiast by go zamieniły na gotówkę.

Magda Fuejk pisze...

Opcja na prezent bardzo fajna. Sama nie pogardziłabym taką sztabką. Zawsze to jakaś lokata kapitału.

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->