niedziela, 18 października 2009

Informacje z mijającego tygodnia 11-17 października

Najważniejsze informacje z ubiegłego tygodnia:
  • Sprzedaż detaliczna w USA spadła o 1,5% we wrześniu (m/m),
  • Wrześniowa inflacja w Polsce wyniosła 3,4% (r/r).
Indeks BDI na koniec tygodnia wynosił 2728  i wzrósł o 1,22%

Trzymiesięczna stopa WIBOR nie zmieniła się i wyniosła na koniec tygodnia 4,19%.
Trzymiesięczna stopa LIBOR spadła o dwa punkty bazowe i wyniosła na koniec tygodnia 0,27%.

Waluty:
Nastąpił powrót do tendencji wzrostowej złotego. Stałymi elementami wspierającymi złotego są też spadający na świecie dolar i dobre nastroje na rynkach finansowych. Kiedy na rynek docierały informacje dotyczące zmiany postępowania banków centralnych na świecie z rezerwami walutowymi dolar tracił, zaś umacniało się złoto. Frank kosztował na koniec tygodnia 2,7747zł, dolar 2,8266zł, a euro 4,2075zł.

Złoto:
Złoto pozostawało względnie stabilne w stosunku do dolara umacniając się nieco po informacjach dla dolara niekorzystnych, ale potem tracąc. Względem złotówki pozostawało ono pod wpływem umacniania się złotego do dolara. Na koniec tygodnia cena złota wynosiła 2973,4 zł/oz wobec 3045,3zł/oz w poprzednim tygodniu. W dolarach cena złota wynosiła 1052,35$/oz.

Akcje:
Uwaga inwestorów koncentrowała się na akcjach dużych i płynnych spółek. Silniejszy wzrost zanotowaliśmy we środę co pozwoliło osiągnąć niezły wynik w całym tygodniu pomimo słabszej końcówki. Na koniec tygodnia WIG20 wzrósł o 2,8%, WIG wzrósł o 1,3%, mWIG stracił 1,1%, a sWIG spadł o 2,2%.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->