niedziela, 11 października 2009

Przegląd tygodnia 4-10 października

Najważniejsze informacje z ubiegłego tygodnia:
  • Produkcja przemysłowa Wielkiej Brytanii spadła w sierpniu o 2,5%,
  • ECB utrzymał stopy procentowe na poziomie 1%,
  • Bank Anglii utrzymał stopy procentowe na poziomie 0,5%.
Indeks BDI na koniec tygodnia wynosił 2695 i wzrósł o 14,34%

Trzymiesięczna stopa WIBOR nie zmieniła się i wyniosła na koniec tygodnia 4,19%.
Trzymiesięczna stopa LIBOR nie zmieniła się i wyniosła na koniec tygodnia 0,29%.

Waluty:
 Poniedziałek i wtorek przyniosły kolejne osłabienie dolara, któremu towarzyszył wzrost notowań surowców oraz zalew komentarzy deprecjonujących rolę dolara. Silną pozycję utrzymywało złoto umacniając się do wszystkich walut. W środę dolar przeszedł krótkoterminową korektę wzrostową, by ponownie tracić w czwartek. Początek tygodnia przyniósł umocnienie złotego, od środy - do końca tygodnia złoty tracił. Frank kosztował na koniec tygodnia 2,8155zł, dolar 2,9064zł, a euro 4,2747zł.

Złoto:
Złoto bardzo konsekwentnie kontynuowało w ubiegłym tygodniu swój marsz w górę. W czwartek sięgnęło nawet nowych szczytów względem dolara ustanawiając je na poziomie 1060 usd za uncję. Względem złotówki pozostawało ono pod wpływem wahań kursowych, ale także podrożało. Na koniec tygodnia cena złota wynosiła 3045,3zł/oz wobec 2901,5zł/oz w poprzednim tygodniu. W dolarach cena złota wynosiła 1046,80$/oz.

Akcje:
Tydzień na warszawskiej giełdzie upłynął spokojnie. Jedynie we wtorek WIG20 zyskał ponad 3%, poza tym nie mieliśmy do czynienia z innymi zdecydowanymi ruchami. Na koniec tygodnia WIG20 wzrósł o 3,1%, WIG wzrósl o 2,6%, mWIG wzrosł o 1,1%, a sWIG o 1,6%.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->