niedziela, 16 sierpnia 2009

Przegląd tygodniowy - 9-15 sierpnia

Najważniejsze informacje z ubiegłego tygodnia:
  • Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii wyniosła 7,8%,
  • Produkcja przemysłowa w Strefie Euro spadła miesiąc do miesiąca o 0,6%,
  • Inflacja w Polsce wyniosła 3,6% r/r.
Indeks BDI na koniec tygodnia wynosił 2752 i spadł o 0,7%

Waluty:
Początek tygodnia przyniósł osłabienie złotówki. Reszta tygodnia upłynęła pod znakiem niewielkiego umocnienia i niewielkiego bujania. Frank kosztował na koniec tygodnia 2,7192zł, dolar 2,9117zł, a euro 4,1421zł.

Złoto:
Złoto wahało się względem dolara w granicach 0-1,6%, względem złotówki wahania te były oczywiście amplifikowane bujaniem na naszej walucie. Ostatecznie pozostaliśmy w trendzie horyzontalnym i na koniec tygodnia zakończyliśmy niedaleko od punktów początkowych. Na koniec tygodnia cena złota wynosiła 2755,6zł/oz wobec 2761zł/oz w poprzednim tygodniu. W dolarach cena złota wynosiła 946,22$/oz.

Obligacje:
Nadwyżka na rachunku obrotów bieżących wyniosła w czerwcu 459 mln euro, co było liczbą wyższą od oczekiwanych ok. 150 mln euro. W skali dwunastomiesięcznej deficyt spadł do ok. 2,2% PKB.
Przełożyło się to na wysokie zainteresowanie naszymi obligacjami a także na wysoki popyt na obligacje Krajowego Funduszu Drogowego.

Akcje:
Warszawski rynek w tym tygodniu notował bujanie w trendzie horyzontalnym. Po zdecydowanym spadku na koniec dnia we wtorek wydawało się, że w środę i czwartek odrobimy straty z nawiązką. Początek dnia w piątek wydawał się to pozwiedzać, ale końcówka sesji zasiała w sercach inwestorów strach. Na koniec tygodnia WIG20 spadł 1,8%, WIG zakończył tydzień zmianą o 0,3%, mWIG wzrósł o 3%, a sWIG wzrósł o 2,6%.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->