piątek, 4 grudnia 2009

mBank wprowadza lokatę antybelkową

mBank, który długo zwlekał z wprowadzeniem do swojej oferty antypodatkowych lokat z dzienną kapitalizacją ugiął się chyba pod presją tendencji na całym rynku i właśnie zaproponował swoim klientom nowy produkt.

mLOKATA jednodniowa Czysty Zysk jest oprocentowana na 4,5% rocznie i kapitalizacja odsetek następuje codziennie na rachunek eMax+. Można założyć ją od kwoty minimalnej 10 tyś zł. Na razie dostępna jest w "promocji" od 2 grudnia 2009 r. do 26 lutego 2010 r.

Jak ma się ta oferta to tego co jest aktualnie dostępne na rynku? No cóż, słabo się ma. oprocentowanie 4,5% rocznie odpowiada jednodniowej lokacie eBGŻ. Jest to słaba oferta w porównaniu z tym co proponuje Open Finance (5,65% co daje w przeliczeniu 7,07% lokaty niezoptymalizowanej podatkowo) czy Meritum Bank (odpowiednio do 5,7% co daje ekwiwalent 7,14% zwykłej lokaty). W mBanku produkt jest odpowiednikiem lokaty opodatkowanej z oprocentowaniem w wysokości 5,56%. Porównanie wypada zatem nadal na niekorzyść mBanku.

Chwali się podążenie za słusznym skądinąd trendem rozszerzania oferty. Widać jednak, że mBankowi nie zależy aż tak na ściągnięciu nowych klientów na ten produkt. Jest to raczej działanie obliczone na zatrzymanie odpływu środków z mBanku właśnie do takich "operatorów" jak Open Finance czy Meritum Bank. Podsumowując - oferta dla własnych klientów (co jest ewidentne z resztą jako, że lokata jest "przypięta" do rachunku eMax+) i tylko jako narzędzie, które tych bardziej zachowawczych i leniwych może zatrzymać. Ci bardziej przedsiębiorczy i szukający samodzielnie bardziej atrakcyjnych produktów bankowych z tej propozycji zapewne nie skorzystają.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->