niedziela, 8 czerwca 2014

FM Bank zmienia nazwę na BIZ Bank

Będąc klientem FM Banku otrzymałem w piątek takie oto info:
"W dniu 9 czerwca 2014 roku nazwa handlowa FM Bank zostanie zastąpiona przez nazwę handlową BIZ Bank. W związku z wprowadzeniem nowej nazwy handlowej, zmienią się nazwy, jakimi są opatrzone oddziały banku  z FM Bank na BIZ Bank. Lokalizacja oraz godziny otwarcia oddziałów banku nie ulegają zmianie. "

dalej stało o zmianach regulaminów i o tym, że nic poza nazwą się nie zmienia.

Dodatkowo w wiadomości była informacja o nowych serwisach internetowych:
"Wszystkie regulacje w dotychczasowej oraz nowej wersji będą dostępne na stronie www.bizbank.pl.
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani założeniem nowej lokaty online bez wymogu otwarcia konta w FM Banku PBP S.A., będą mogli to Państwo zrobić w nowym Sklepie Lokat FM Banku PBP S.A. na stronie www.fmbankpbp.pl lub www.smartlokaty.pl."

Postanowiłem w piątek, zaraz po otrzymaniu mailingu, zwiedzić te nowe serwisy i... żaden z serwisów nie działał...

Trochę wzbudziło to moją nieufność. Tym bardziej, będąc nieufnym do wszelkich informacji przekazywanych mailowo, postanowiłem zasięgnąć informacji u źródeł. Niestety na stronie FMbanku ani na profilu facebookowym banku nie znalazłem żadnych informacji o planowanej zmianie.

Dopiero mail do Departamentu Komunikacji FM Banku w celu potwierdzenia prawdziwości tych informacji, rozwiał moje obawy. Faktycznie od poniedziałku wchodzą w życie zmiany. Nazwa FM Bank zmienia się na BIZ Bank i zaczynają działać nowe serwisy internetowe. Dodatkowo z tego co wyczytałem w otrzymanym mailu w ofercie mają pojawić się całkiem ciekawie oprocentowane lokaty:
  1. SMART Lokata na okres 3 miesięcy – 3,5%
  2. SMART Lokata na okres 4 miesięcy – 3,6%
  3. SMART Lokata na okres 6 miesięcy – 3,8%
Dzięki wizycie w placówce będzie zaś można podnieść ich oprocentowanie o 0,1%. Zapowiada się interesująco na tle rynku. Żeby tylko te serwisy internetowe zaczęły działać... ale to dopiero w poniedziałek.

Dodatkowo FM Bank PBP podwyższa oprocentowanie 3-miesięcznej, 4-miesiecznej i 6-miesiecznej lokaty oferowanej w ramach linii biznesowej FM Bank. Nowe stawki oprocentowania obowiązują od 6 czerwca 2014 roku. Przypominam, że chodzi o lokaty w ramach linii biznesowej, czyli dla przedsiębiorców i wynoszą od 3,6% do 3,9% w zależności od posiadania rachunku i terminu lokaty.

7 komentarzy :

Odpowiedzinatrudnepytania.pl pisze...

Ciekawe co ma na celu ta zmiana. Znając życie, chcą naprawić wizerunek banku :)

Anonimowy  pisze...

Czy KNF o tym wie?

Anonimowy  pisze...

po co wydawać kasę na zmiany marketingowe skoro bank ma byc sprzedany i chyba KNFu nic w tym postanowieniu nie powstrzyma? musi sie tam "dziać nieźle" skoro wydali taką decyzję....logo jak z PRLu, strona to nieciekawa kalka mbanku i Idea banku, zdjecia kupione ( mozna je zobaczyc wszedzie) wlasciwie nic nowego, projekt wtorny. poprzednia strona wyrozniala sie na tle stronek bankowych - przede wszystkim byla przejrzysta i unikalna.

Przegląd Finansowy pisze...

Pytanie czy KNF o tym wie - nie wiem po co miałby wiedzieć, przecież chodzi tylko o brand handlowy a nie nazwę banku?

Jeżeli chodzi o stylistykę - trudno mi oceniać, dla mnie wygląda tak samo jak inne.

Jeśli zaś chodzi o motywacje, to nie rozumiem trochę tych uszczypliwości - wydaje mi się, że nikomu aż tak ten bank nie podpadł, żeby się na niego wyzłośliwiać. Sądzę też, po pewnym przemyśleniu, że to jest realizacja pewnej strategii po połączeniu z bankiem PBP. Co z tego wyniknie? nie wiadomo, bo w sumie decyzją KNFu cały bank idzie do sprzedania więc jak ktoś go kupi to i tak pozmienia po swojemu.

Przegląd Finansowy pisze...

ha, a jak teraz patrzę to widzę, że strona smartlokaty.pl dalej wyświetla krajobraz tatrzański zamiast strony banku... nieźle...

doradca finansowy pisze...

Jeśli chodzi o lokaty, które są wymienione w powyższym tekście, to szału nie ma. Przykładowo Lokata HAPPY w Idea Bank, na 3m-ce, dla nowego klienta - 5%. Bez zakładania konta, czy innych produktów finansowych. BGŻ Optima, Meritum Bank, ...itd - również lepsze warunki.

Bat Finanse pisze...

Dla mnie FM to mało atrakcyjny bank i chyba nie tylko dla mnie. Zawsze mnie ciekawiło jak oni utrzymują się na rynku

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->