poniedziałek, 2 marca 2009

Dobre informacje? Bez echa

Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w IV kwartale 2008 roku o 2,9% licząc rok do roku. W poprzednim kwartale było to 4,8% - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny (GUS). Analitycy bankowi oczekiwali, że wzrost PKB w tym okresie wyniósł średnio 2,8%.

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce nieznacznie wzrósł w stosunku do swych wartości sprzed miesiąca. Jest to już drugi miesiąc, kiedy jego wartości nie pogarszają się poinformował Instytut BIEC.

Obie te informacje przeszły na rynku bez echa. Może dlatego, że WWK spadł w ciągu ubiegłego roku o około 10% i nie można tryskać optymizmem jedynie na wiadomość, że przestał spadać przez dwa miesiące. Podobnie 0,1% różnicy pomiędzy prognozą wzrostu PKB a danymi, jest na tyle nieznacząca, że nikt jej na rynku raczej nie zauważa. Wszyscy czekają na coś konkretniejszego.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->