piątek, 26 czerwca 2009

Lokata w monety Nordic Gold

Wczoraj na jednym z blogów zauważyłem pomysł na ulokowanie pieniędzy na cele tzw. funduszu bezpieczeństwa. Pomysł w swojej prostocie genialny bardzo mi się spodobał.

Istota pomysłu sprowadza się do zakupu woreczków menniczych (ze względu na to, że w woreczku znajduje się 50 szt. monet) monet Nordic Gold. NBP emituje 2zł monety Nordic Gold jako monety okolicznościowe. W kasie NBP można je wymienić po cenie nominalnej. Oznacza to, że przychodząc ze 100zł banknotem otrzymamy worek 50 monet wart równo 100zł. Monety te są prawnym środkiem płatniczym więc możemy iść do warzywniaka i kupić za nie cokolwiek.

Istota lokaty polega na tym, że wartość kolekcjonerska tych monet z roku na rok rośnie. Może nie rośnie w jakimś zastraszającym tempie, ale rośnie. A sama lokata jest bezpieczna o tyle, że w każdej chwili możemy odzyskać kwotę nominalną wsadzoną w te monety. Proste.

Oczywiście trudno jest oszacować w tym momencie jaki zysk nam przyniosą te monety. I w tym tkwi sęk. Pozytywem jest zaś dostępność. W każdej chwili możemy iść do sklepu i je wydać.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->