środa, 24 czerwca 2009

Spadają ceny najmu mieszkań

Nie dalej jak dwa dni temu pisałem, o tym, że mieszkania studenckie będą tanieć. Pierwsze oznaki tej sytuacji widać już dziś. Okazuje się, że na rynku jest tak dużo mieszkań oferowanych do wynajmu, że ceny spadają w sposób zauważalny.

Przykładowo od początku roku w Krakowie oddano do użytku kilka tysięcy nowych mieszkań. Jest to efekt ożywienia na rynku nieruchomości sprzed półtora roku. By nie stracić zainwestowanych pieniędzy, coraz więcej osób decyduje się wynająć swój lokal. Chcąc szybko przyciągnąć najemcę, wielu ogłoszeniodawców obniża stawki. W maju było niemal 2,4 razy więcej mieszkań na wynajem niż przed rokiem (wg. informacji Oferty.net), a w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku na rynku pojawiło się blisko cztery razy więcej mieszkań do wynajęcia niż w analogicznym okresie roku 2008.

Inna sprawa jest taka, że w latach 2007-2008 stawki za wynajem mieszkań dla studentów osiągnęły absurdalnych kwot. Widać to w zestawieniu:


Teraz rynek się normalizuje.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->