wtorek, 30 czerwca 2009

Arabowie kupują polskie stocznie?

Minister skarbu Aleksander Grad poinformował, że inwestorem stoczni Gdynia i Szczecin jest katarski fundusz QInvest LLC z siedzibą w Doha. Transakcja jest gwarantowana przez Quatar Islamic Bank.

QInvest jest Katarskim bankiem inwestycyjnym o kapitale zakładowym w wysokości miliarda dolarów, opłaconym do wysokości 0,5 mld USD. Działa od kwietnia 2007 roku. Bank operuje głównie na bliskim wschodzie, w Turcji, Azji wschodniej i południowo wschodniej, oraz w Afryce. 25% udziałów w QInvest posiada Quatar Islamic Bank.

Update z 3.07.2009 - Okazuje się że struktura oferty i tożsamość nabywcy nie jest do końca oczywista. Zgodnie z ustaleniami Rzeczpospolitej QInvest jest tylko reprezentantem inwestora gwarantem transakcji. Myslę że może być tak, że ostatecznej tożsamości nabywcy długo jeszcze nie poznamy.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->