sobota, 21 lutego 2009

Prognozy - ceny mieszkań będą spadać

Pojawiły się kolejne prognozy rynku nieruchomości sugerujące spadek cen w tym roku o wskaźnik dwucyfrowy. Przypomnę, że pierwsze takie prognozy przytaczałem tutaj i w poście o raporcie szybko.pl.

Według analityków z BGŻ okres dekoniunktury na polskim rynku nieruchomości może się wydłużyć do 2010 roku. Także analitycy firmy doradczej REAS uważają, że w tym roku ceny mieszkań mogą spaść o kilkanaście procent, a spadki możemy obserwować także w 2010 roku. Jak czytamy w raporcie:
"Na wyhamowanie wzrostu popytu mają wpływ wysokie ceny oraz częste niedopasowanie podaży do rzeczywistych potrzeb nabywców i ich możliwości finansowych oraz spadek popytu inwestycyjnego. Na ograniczenie popytu wpłynęło także zahamowanie zakupów o charakterze spekulacyjnym, a wręcz odsprzedawanie ukończonych lub bliskich ukończenia mieszkań."
Cała analiza firmy REAS dostępna jest na ich stronie.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->