sobota, 25 lipca 2009

12-miesięczna polisolokata na 8%

Właśnie zauważyłem, że Open Finance wprowadziło w swojej ofercie on-line nowe produkty takie jak poliso lokaty. Były jeszcze lokaty strukturyzowane, ale nimi z zasady się nie zajmuję bo mi nie leży skomplikowany sposób wyliczania zysku z inwestycji.

W ogóle koncepcja zawierania polis lokacyjnych przez internet mi się podoba. A i warunki wyglądają interesująco. Porównując ze zwykłymi lokatami, produkty te są oprocentowane o ułamek punktu procentowego wyżej.

Najbardziej atrakcyjnie prezentuje sie tytułowa polisa lokacyjna na 12 miesięcy o efektywnej stopie zwrotu 8%. Odstraszać może tylko wysoka minimalna składka w wysokości 10.000 zł. Jest to to grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie, ochronę ubezpieczeniową świadczy Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA.

Ponadto polisolokaty wymagają bardziej skomplikowanej procedury zakładania obejmującej podpisanie umowy i odesłanie jej przed dokonaniem wpłaty.

Należy też pamietac, że polisy lokacyjne są gwarantowane jedynie w 50% przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty 30 000 EUR. Stąd wynika właśnie wyższe oprocentowanie wyrażające premię za ryzyko.

Niewątpliwie polisolokaty dostępne w Open Finance zajmą jedno z miejsc w dokonywanym przeze mnie rankingu lokat i polis lokacyjnych.

Uaktualnienie z 02.08.2009 - promocja trwała do 31.07.2009 - obecnie poliso-lokata oprocentowana jest jedynie na 7%

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->