piątek, 17 lipca 2009

Zmiany w "lokacie optymalnej"

Open Finance zmienił właśnie niedawno warunki na jakich można zakładać Lokatę Optymalną, o której pisałem niedawno. Jest to lokata z dzienna kapitalizacją co do kwoty 13.000zł pozwala uniknąć płacenia tzw. "podatku Belki".

Mianowicie nie jest ona już dostępna na 12 miesięcy. Zostały jedynie 3 i 6 miesięczne. Poza tym, aktualnie można założyć jedynie jedną taką lokatę na osobę. Jednocześnie zmieniły sie warunki zerwania lokaty. Teraz traci się 70% odsetek, poprzednio traciło się 100%.

Widać zatem, że była to promocja, która się skończyła. Nie wiadomo tez jak długo będą w ofercie takie lokaty na 3 i 6 miesięcy.

Jednocześnie w ofercie Open Finance pojawiły się lokaty internetowe na 3,6 i 12 miesięcy oprocentowane stałą stopą 7% rocznie. Są one stosunkowo konkurencyjne na rynku i dowodzą, że wojna o depozyty jeszcze trwa. Jeżeli chodzi o wariant roczny tej lokaty to jest to ciekawa alternatywa dla dziesięcioletnich Obligacji Skarbowych (EDO), które w pierwszym roku są również oprocentowane na poziomie 7%.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->