sobota, 30 maja 2009

Opcje walutowe

W najbliższy wtorek na posiedzeniu komisji Finansów Publicznych posłowie będą prowadzić prace nad trzema projektami ustaw o opcjach walutowych, które to projekty mają "uratować gospodarkę". Zdaniem KNF zobowiązania firm na 17 kwietnia wynosiły z tego tytuły 4,5 mld złotych.

Komisja będzie oczywiście te projekty mielić w swoich trzewiach (nie wspomnę że leżą w komisji już od marca), zasięgać opinii ekspertów i biegłych, a Związek banków Polskich zapowiedział, że i tak ustawę zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego.

Chciałbym tylko przypomnieć panom posłom, że 95% opcji wystawionych w lipcu ubiegłego roku wygasa w czerwcu i lipcu tego roku. Więc może się okazać, że politycy jak zwykle będą kłócić się o pietruszkę, a problem sam się rozwiąże. I bardzo dobrze, że się rozwiąże - głupcy i chciwi zbankrutują i rynek się oczyści.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Zastrzegam sobie prawo do zablokowania komentarza bez podania przyczyn. Komentarze zawierające linki wyglądające na reklamowe lub pozycjonujące - nie będą publikowane.

-->